هات اسپات (پرسا اسپات)

هات اسپات (پرسا اسپات)

توسط بهمن شمشیرساز

شرکت پرساتک که به صورت دانش بنیان در حوزه فناوری اطلاعات و مهندسی شبکه فعالیت می کند، بطور اختصاصی تکیه بر تولید محصولات بومی و سفارشی جهت خدمت رسانی و رفع نیازهای مشتریان خود در این حوزه دارد.

در همین راستا این شرکت با آگاهی از اهمیت ویژه بازایابی در دنیای تجارت، اقدام به طراحی و تولید ابزاری قدرتمند در جهت تبلیغات و بازاریابی نموده که به راحتی قابل توسعه و سفارشی سازی است که می تواند مطابق با سیاست های بازاریابی سازمان در سطحی وسیع، بدون صرف نیروی بازایابی، زمان و هزینه زیاد در خدمت شما قرار گیرد. در ادامه به معرفی این ابزار و قابلیت های آن خواهیم پرداخت.

پرسا اسپات، ابزاری برای تبلیغات و بازاریابی

پرسا اسپات در واقع راهکاری است برای ارائه سرویس اینترنت بی سیم  (WIFI) رومینگ در محیط های وسیع  در جهت مقاصد تبلیغاتی و بازاریابی

پرسا اسپات

 

 نحوه عملکرد پرسا اسپات

به طور کلی نحوه عملکرد پرسا اسپات به این شکل است:

عابرین روی دستگاه های پورتابل خود (موبایل، لپ تاپ، تب لت و …) شبکه Wi-Fi تبلیغاتی شرکت شما که بدون پسورد و Open میباشد را مشاهده نموده و به آن متصل می شوند. در این مرحله کاربر هنوز به اینترنت دسترسی ندارد. پس از اتصال از کاربر خواسته می شود که مرورگر خود را باز کند. در اینجا کاربر به محض باز کردن مرورگر به طور خودکار به صفحه ثبت نام هدایت میشود، در این صفحه پرسا اسپات می تواند با دریافت شماره موبایل، ایمیل و… ثبت نام کاربر را به طور خودکار و به صورت رایگان یا اشتراکی انجام داده و یک نام کاربری و کلمه عبور مختص کاربر ایجاد کرده و آن را به شماره موبایل کاربر پیامک نماید. پس از طی این مراحل، به صورت خودکار صفحه ورود نمایان می شود و کاربر با وارد نمودن نام کاربری و کلمه عبور دریافتی، قادر به استفاده از سرویس اینترنت بی سیم در آن محیط می شود.

پرسا اسپات پرسا اسپات

پرسا اسپات

با کمی تامل درمی یابیم که ضمن ارائه سرویس اینترنت بی سیم به افراد، با این ابزار می توان در سطحی وسیع و بدون بکارگیری نیروهای بازاریابی و صرف زمان و هزینه زیاد، به معرفی سازمان، خدمات آن و  تبلیغات سازمان در صفحات ثبت نام و ورود در مدت زمان بسیار کوتاهی پرداخت.

همچنین اقدام به جمع آوری اطلاعات افراد از جمله شماره موبایل، آدرس ایمیل و … نمود و با ذخیره این اطلاعات در یک بانک اطلاعاتی، از آنها در جهت بازاریابی آتی و هدفمند شرکت بهره برد.

از آنجائیکه که پرسا اسپات سرویسی است تحت وب، هر آنچه شما به عنوان تبلیغات در یک صفحه وب قرار می دهید میتواند در صفحات ثبت نام، ورود و پس از ورود پرسا اسپات برای کاربر به نمایش درآید. بنابراین پرسا اسپات برای سازمان یک رسانه تبلیغاتی است.

پرسا اسپات

قابلیت ها و امکانات پرسا اسپات

امکانات پرسا اسپات در دو سطح قابل بررسی هستند:

 • امکانات فنی در ارائه سرویس اینترنت
 • امکانات بازاریابی و تبلیغاتی

 

امکانات بازاریابی و تبلیغاتی پرسا اسپات

 1. ذخیره اطلاعات ثبت نام کاربر در بانک اطلاعاتی جهت تبلیغات آتی شرکت شما
 2. سفارشی سازی صفحه ثبت نام و ورود و پس از ورود مطابق سیاست های بازاریابی سازمان و درج تبلیغات سازمان در آن
 3. دسترسی افراد به وب سایت سازمان، درگاه های اینترنتی مورد نظر سازمان بدون نیاز به ثبت نام و یا ورود با قرار دادن لینک آنها در صفحات ورود و ثبت نام
 4. هدایت خودکار کاربر به وب سایت یا شبکه های اجتماعی شرکت شما بلافاصله پس از ورود
 5. ارائه لینک دانلود فایلها، کتابچه ها و بروشورهای تبلیغاتی شرکت شما در صفحات ثبت نام و ورود
 6. درج لینک اینترنتی نظرات مشتریان راضی در صفحات ثبت نام و ورود جهت اطلاع رسانی میزان رضایت مشتریان از کیفیت خدمات یا محصولات شرکت شما
 7. مشاهده محل اتصال کاربر بر مبنای محل شعبه در سطح شهر یا کشور جهت دسته بندی آنها که در تبلیغات و بازاریابی هدفمند سازمان می تواند مفید باشد.

پرسا اسپات

امکانات فنی پرسا اسپات

 1. ارائه اینترنت Wi-Fi رایگان
 2. ارائه اینترنت Wi-Fi اشتراکی و اتصال به درگاه بانکی
 3. ارائه اینترنت کوتاه مدت (Trial) با قابلیت تمدید، شارژ و خرید اشتراک با اتصال به درگاه بانکی
 4. تعریف بسته های اشتراکی اینترنت با محدودیت های زمانی و حجمی مطابق با سیاست های مدیریت اینترنت سازمان
 5. ثبت نام خودکار و سریع کاربر با دریافت شماره موبایل کاربر، ایمیل یا هر دو
 6. ایجاد خودکار پروفایل کاربر برای دسترسی به اینترنت حین ثبت نام
 7. اعمال محدودیت های زمانی و حجمی در ارائه اینترنت
 8. سازگار با سیاست های مدیریت و کنترل اینترنت سازمان
 9. امکان راه اندازی در شعب واقع در نقاط جغرافیای مختلف و مدیریت متمرکز پرسا اسپات آنها در دفتر مرکزی
 10. امکان تعریف پروفایل های مختلف برای شعب
 11. ارائه گزارش های آنی و زمانی بر حسب تعداد کل کاربران، کاربران آنلاین، اطلاعات ثبت نام آنها، پهنای باند و حجم مصرفی کاربران
 12. ذخیره گزارش وب سایتهای مشاهده شده توسط کاربر در بانک اطلاعاتی به مدت زمان مشخص و قابل تعریف برای رهگیری وب سایت های مشاهده شده توسط کاربران مطابق دستور پلیس فتا
 13. پرسا اسپات ابزاری است برای ارائه سرویس اینترنت که تامین امنیت آن نیازمند تجهیزات امنیتی مجزا می باشد. با این وجود قابلیتی با نام دیوار آتش (Firewall) در آن گنجانده شده که می تواند بطور نسبی امنیت خود و کاربران را برقرار نموده و در مقابل برخی حملات سایبری مخرب و رایج از شبکه و کاربران محافظت کند.

پرسا اسپات